PAN 2007

Čo sa bude diať a kto bude vystupovať na festivale PAN 2007? Všetko je už naplánované, ale bližšie informácie dostanete priebežne, preto sa občas zastavte. Zatiaľ máme pre Vás toto:

      Prihláška a evidenčné listy PAN 2007
      Program PAN 2007
      Sprievodný list PAN 2007
      Plagát PAN 2007

Pokus o ustanovujúci rekord


PAN ustanovujuci rekord


Počas XIV. ročníka festivalu PAN sa uskutoční pokus o ustanovujúci slovenský rekord v počte mímov na jednom javisku (rozmery sa ešte upresnia). Mím bude oblečený v čiernom kostýme (ktorý si samozrejme pribalte) a na tvári bude mať bielu masku, alebo ju bude mať na bielo natretú (to už zariadime). Ak nám chceš pomôcť budeme veľmi radi, preto si nezabudni pribaliť svoj ČIERNY KOSTÝM.

Koho na PANe 2007 uvidíte (Kto Vás môže učiť)

Michal Hecht Michal Hecht študoval pantomímu na kurzoch usporiadanách JAMU Brno, akrobaciu súkromne u Evy Bosákovej a bojové umenie (karate) pri TJ Prazdroj. Potom absolvoval mnoožstvo kurzov s rozličnými smermi pohybového a neverbálneho divadla v Čechách, Západnom Berlíne a Dánsku. Potom niekoľko kurzov réžie a dramaturgie. V rokoch 1985 - 86 mal angažmá v bábkovom divadle Alfa v Plzni.

Miroslav Kasprzyk Miroslav Kasprzyk vyrastal na Liptove v Liptovskom Hrádku a študoval na pedagogickej škole v Čechách. Po štúdiách sa vrátil na Slovensko a popri rôznych zamestnaniach sa od svojich dvadsiatich rokov venuje amatérskemu divadlu a pantomíme. V roku 1986 na Friedrich Schiller univesität v Jene - SRN, absolvoval umelecký spezialkurs vom pantomime - theater, pod vedením míma Haraldta Seime (učiteľa pantomímy).

Palo Blaho Palo Blaho univerzálny žonglér a priekopník slovenského žonglovania, medzi časom sa už kvôli iným povinnostiam menej venuje tejto činnosti, ale na kvalite výuky tento fakt neuberá. Vytvoril prvú slovenskú príručku pre žonglérskych samoukov ktorá je možné prezerat online (swf formát - Macromedia Flash), alebo si ju stiahnuť do PC (pdf formát - Adobe Reader).

Adrian Ohradka Adrián Ohrádka scenárista, herec, komik, moderátor, klaun, maskér, rekvizitár, roztlieskavač, mím, humorista, zakladateľ a tímový manager Srandovnej Bánovskej Zostavy (SBZ), ktorá produkuje a vyrába rôzne somariny, sprostosti, gagy, skeče, blboviny, hovädiny, žarty, kultúrne vložky, paródie, šplechy, scénky a iné humorne ladené “veci”, ktoré sú zapracovávané najmä do scenárov Voľných - Apolitických ale hlavne Nezávislých kabaretných predstavení pod názvom ”VEČER INÝ AKO OSTATNÉ...”

Miloš Hano spoluzakladateľ klubu (občianskeho združenia) aktívneho využitia voľného času (1990 - vtedy len stredoškolskej mládeže) Radim (www.radim.sk) v Poprade. Miloš neustále pracuje v klube s "Radim-ákmi". Režisér, úpravca inscenácií a mnoho iného. Na PANe bude viesť dielňu Klauniády.

Pokračuj na: http://www.radim.sk

Studio DETO Pantomimické zoskupenie DETO vzniklo v októbri 2005, kedy sa jeho traja členovia stretli na improlige v bratislavskom vysokoškolskom klube Elam, a tu po prvýkrát dostalo svoj súčasný názov. Lukáš Kasprzyk, Martin Jurek a Gabriela Rajniaková pochádzajú z Liptovského Mikuláša, kde vyše 10 rokov pôsobili v Štúdiu pantomímy Kasprzyk, pod vedením popredného slovenského míma Miroslava Kasprzyka. Na PANe sa vám predstavia ako štvrtkový hosť festivalu.

Studio KASPRZYK Štúdio pantomímy KASPRZYK v Liptovskom Mikuláši pracuje pod vedením Miroslava Kasprzyka už viac ako desať rokov. V širokom zábere sa jeho zverenci venujú základným technikám pantomímy, málohovoreného divadla a improvizáciám, ktoré využívajú vo svojich etudách, či predstaveniach. Hotové divadelné a pohybové výčiny predviedli divákom Kultúrneho leta v Bratislave, rozprávkovým Bojniciam, po päť rokov návštevníkom Slovenských Gagov v Kremnici, divákom STV, či záujemcom o Dni slovenskej kultúry vo WARSZAWE a Stadtfestu vo Viedni, Folkových prázdnin v Telči, atď.. Aj tento rok bude Štúdio KASPRZYK nápomocné pri organizovaní festivalu PAN 2007 v Liptovskom Mikuláši.

meno
odkaz
Napíš číslom: desať
<< 1/155 >>
Amiram Attias
Good evening , I am mime , clown and mask performer former student of Ettiene Decroux , Jacque Lecoq and Ella Jaroszewitz in Paris with long and rich carier performing many years in Israel and in the world . I love festivals so I would be interested to join your festival. If it might be possible I will be more then happy to send you more information about my work . Sincerely Amiram Attias. amiramattias(-at-)yahoo.com. Phone 972523582768
Sat, 29. Oct 2022 20:36
Miro
PRIATELIA PANtastickí kukajte, tešme sa a prihlasujte sa :-) Predbežný program čoskoro - zatiaľ vieme, že v stredu 23.11. večer bude Liptovské divadlo tanca a Pohár impro vo štvrtok 24.11. klasicky 2x HAMU v piatok 25.11. 1,2,3jice súťaž a večer hosťovská 60tková MIMshow a v sobotu 26.11. súťaž súborov apotom fínska pantomíma HELMIMEclub - Kati, Eliška a Tom :-) ĎAKUJEME
Mon, 10. Oct 2022 11:09
Miro
PRIATELIA PANtastickí kukajte, tešme sa a prihlasujte sa :-) Predbežný program čoskoro - zatiaľ vieme, že v stredu 23.11. večer bude Liptovské divadlo tanca a Pohár impro vo štvrtok 24.11. klasicky 2x HAMU v piatok 25.11. 1,2,3jice súťaž a večer hosťovská 60tková MIMshow a v sobotu 26.11. súťaž súborov apotom fínska pantomíma HELMIMEclub - Kati, Eliška a Tom :-) ĎAKUJEME
Mon, 10. Oct 2022 11:09
Miro
https://www.you...1RSfS74
Thu, 26. May 2022 18:37
Miro
ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJME ĎAKUJME ĎAKUJME ĎAKUJME NECH ŽIJE PAN A PANáci úžasní... NOVEMBER TO ISTÍ :-) 23.-26.11.2022 XXIX. ročník
Thu, 26. May 2022 8:14
Miro
5 dní :-) a máme sa PANtasticky :-)
Fri, 13. May 2022 12:24
Miro
PANtastickíííí :-) ZDIEĽAJTE A ŠÍRTE PANtastickú správu :-) BUDE PAN 28. ročník :-) Prihlášky posielajteee čakáááme :-) Pozdravujeme so Stankom :-) Keby dačo píšte,volajtééé :-) ĎAKUJEME :-)
Mon, 11. Apr 2022 12:53
Miro
DNES SA MI VEĽMI ŤAŽKO PÍSALO... Priateľ, človek, lektor, divadelník celým dušom - Duško Kubáň náš improvizačný... predbehol si nás na nebeské divadelné dosky... predbehol Ty výnimočník jedon... nemám slov naozaj DOBRÝ ČLOVEKU! Improvizuj a zabávaj v pokoji! ĎAKUJEME ZA VŠETKO!Bol si absolútne profi vo všetkom životnom i umeleckom a dokázal si zabaviť, usmiať a ...
Mon, 14. Mar 2022 13:34
shaitan