PAN 2010 - XVII. ročník - výsledky

Letny Divadelny Tabor Pocuvadlo 2011

Priatelia ďakujeme!

      HODNOTENIE PAN 2010 od Mira Kasprzyka
      Výsledky PAN 2010
      VIDEO: O Mirovi Kasprzykovi
      VIDEO: Stranger
      VIDEO: Speed Slow Stack
      FOTO: Majkl
      FOTO: Mižu
      FOTO: Onďo
      FOTO: Baška
      FOTO: Klára
      FOTO: Darina

Nezabudni na:
festival PAN facebook skupina - join us

pantomima.sk


Videli ste!

Veronika Vaculíková Veronika Vaculíková sa po prvýkrát objavila na PANe 2007, na minulornom sa zúčastniť nemohla, ale veľmi ju to mrzelo, preto sa teraz všetci na ňu neskutočne tešíme. Najviac sa môžete tešiť všetci tí, ktorí sa chystáte na dieňu Pohyb a hudba. Veronika vyštudovala Pražskú HAMU s odborom nonverbálne a komediálne divadlo.

Michal Hecht Michal Hecht študoval pantomímu na kurzoch usporiadanách JAMU Brno, akrobaciu súkromne u Evy Bosákovej a bojové umenie (karate) pri TJ Prazdroj. Potom absolvoval mnoožstvo kurzov s rozličnými smermi pohybového a neverbálneho divadla v Čechách, Západnom Berlíne a Dánsku. Potom niekoľko kurzov réžie a dramaturgie. V rokoch 1985 - 86 mal angažmá v bábkovom divadle Alfa v Plzni.

Miroslav Kasprzyk Miroslav Kasprzyk vyrastal na Liptove v Liptovskom Hrádku a študoval na pedagogickej škole v Čechách. Po štúdiách sa vrátil na Slovensko a popri rôznych zamestnaniach sa od svojich dvadsiatich rokov venuje amatérskemu divadlu a pantomíme. V roku 1986 na Friedrich Schiller univesität v Jene - SRN, absolvoval umelecký spezialkurs vom pantomime - theater, pod vedením míma Haraldta Seime (učiteľa pantomímy).

Adam Halaš Adam Halaš je vysokoškolský pedagóg Pražskej HAMU. Režisér, mím, herec, pedagóg, moderátor, autor mimických publikácií a divadelný manažér v jednej osobe. Na PAN 2008 účinkoval vo večernom Gala programe po boku Mira Kasprzyka a Mirky Zezulovej. Účastnící jeho dielne na PANe sa budú venovať práci s telom v priestore ako takom.

Pavel Surovy Pavel Surový člen Štúdia Kasprzyk v Liptovskom Mikuláši. Žonglovaniu sa venuje najmä v svojom voľnom čase (nie profesionálne). Pred niekolkými rokmi viedol túto dielňu spolu s Palom Blahom. No už druhý rok si vyskúša jej vedenie od začiatku do samého konca. Preto si pribalte všetky žonglovátka, ktoré doma nájdete.

Adrian Ohradka Adrián Ohrádka scenárista, herec, komik, moderátor, klaun, maskér, rekvizitár, roztlieskavač, mím, humorista, zakladateľ a tímový manager Srandovnej Bánovskej Zostavy (SBZ), ktorá produkuje a vyrába rôzne somariny, sprostosti, gagy, skeče, blboviny, hovädiny, žarty, kultúrne vložky, paródie, šplechy, scénky a iné humorne ladené “veci”, ktoré sú zapracovávané najmä do scenárov Voľných - Apolitických ale hlavne Nezávislých kabaretných predstavení pod názvom ”VEČER INÝ AKO OSTATNÉ...”

Mirka Zezulova Mirka Zezulová "Milá a usměvavá, nezapomenutelná ze svých předchozích tanečních a hereckých rolí, trvale pozitivní element souboru." Vyštudovala scénický tanec na konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Na festivale PAN sa predstavila po prvý krát pred niekoľkými rokmi od vtedy sa snaží prísť vždy, keď to jej program dovolí.

Natalia Novotna Natália Novotná prichádza na PAN už mnohé roky s jej zverencami zo ZUŠ Žiar nad Hronom, kde vyučuje LDO (Literárno Dramatický Odbor). Tento rok sa nechala prehovoriť na vedenie dielne improvizácie. Veríme, že pre hojnú a dobrú náladu v nej sa táto bude opakovať aj po nasledujúce roky.

Oleg Dlouhy Oleg Dlouhý Absolvent divadelnej vedy na VŠMU Bratislava. Predseda poradného zboru Národného osvetového ústavu pre divadlo dospelých. Na fesivale ho poznáme ako hlavného porodcu, ktorý nás už navštevuje niekoľko rokov bez vynechania. Okrem cenných rád a postrehov k jednotlivým inscenáciám povedie toho roku aj špeciálnu dielňu s názvom "Dramaturgia v kocke" ktorá bude prístupná vedúcim súborov a mládeži.

Pokračuj na: http://www.actores.sk

Studio KASPRZYK Štúdio pantomímy KASPRZYK v Liptovskom Mikuláši pracuje pod vedením Miroslava Kasprzyka už viac ako desať rokov. V širokom zábere sa jeho zverenci venujú základným technikám pantomímy, málohovoreného divadla a improvizáciám, ktoré využívajú vo svojich etudách, či predstaveniach. Hotové divadelné a pohybové výčiny predviedli divákom Kultúrneho leta v Bratislave, rozprávkovým Bojniciam, po päť rokov návštevníkom Slovenských Gagov v Kremnici, divákom STV, či záujemcom o Dni slovenskej kultúry vo WARSZAWE a Stadtfestu vo Viedni, Folkových prázdnin v Telči, atď.. Aj tento rok bude Štúdio KASPRZYK nápomocné pri organizovaní festivalu PAN 2009 v Liptovskom Mikuláši.

meno
odkaz
Napíš číslom: deväť
<< 3/152 >>
Miro
DEŇ TRETÍ OTVÁRACÍ :-) je NÁDHERNÉ, byť s VAMI všetci vystískaní :-) ĎAKUJEME :-) Kým sa zdá, že festival začína, mi už máme za sebou polovicu :-) od pondelka to nabralo také obrátky, že netuším, čo bude v sobotu - teda tuším - chlieb s masťou a cibuľou a slzy, cez úsmev na rozlúčku :-) mnohí až teraz pochopili, že tá cibuľa je zámer - ale dovtedy sa ešte véééľa pohýbeme. Kým sme s úžasnými (HOUSTON ĎAKUJEM) vyzdobili Dom kultúry, dobehli na 25 PAN, cez 3 stovky PANtastických ĽUDÍ. Prezenčky, ubytovačky a Vítania nemali konca. Lektori vzácni, zahraniční umelci - Duo Mimikry Berlín a Studio pantomimy Warszawa, súbory, jednotlivci, osvietení pedagógovia, vedúci súborov, bývalí PANáci, úspešní umelci, odborníci a atď. Dnes presne o 12,oo to všetko začalo. Veľká sála a Vy PRITELIA PANu. To naše javisko a toľko spriaznených ľudí v jednej hrči a srdci nemá obdobu. Sme jedno umenie, jeden team, jedno srdce plné umenia. Spoločné fotenie s RED POINT i točenie pre Markízu a náš dokument, malo tak neskutočnú energiu a lásku, že je to problém napísať písmenkami. Nestíhajú :-) A to nehovorím o tom, že sa s Nami tlačili aj legendy na čele s Milanom Sládkom. Toto je živá slovenská pantomíma a pocit, že táto rodina je tu na to, aby sme všetci dokázali žiť umením. A to sme neboli všetci. ĎAKUJEM :-) Boli Ste neuveriteľne disciplinovaní a preto sme zvládli aj rozdelenie do 17 dielní a všetko okolo - ako nič. Učenie bolo ako zákusok pred večerným chodom. Warszawa - Bartek a priatelia - to bolo radostné a inšpiratívne a .... Presne Ste ukázali - pocvič, nauč sa, naskúšaj a hraj :-) a pokračovanie?Duo mimikry Berlín?Ďalší total brutal :-) Dvaja mímovia - veselé pantomímy, kopa iskrenia, umenia a opäť neutíchajúci potlesk skoro zaplnenej sály..., ktorá cítila výnimočnosť večera neskutočného večera. Všetci na javisku sa zhodli na tom, že obecenstvo na PANe nemá páru. Vníma, je sústredené, vie oceniť, má doširoka otvorené oči, dušu a PANtastické srdcia na dlani. Bol som na balkóne a sem tam zasvietilo pár mobilov. Iba pár... Nebýva to zvykom... Úžas. Skoro som odpadol... Mímovia večera z Poľska i Nemecka moc pozdravujú a držia paľce, lebo toľko mladých a nadšených talentov na jednom mieste v Európe nevidno,vraj... a niektorí tvrdia, že ani na Svete :-) Pohyb je cesta... ŽIVOTOM A UMENÍM :-) Za aktuálne foto Ďakujeme foto - Staník a REDPOINT - Juraj a z toho Nášho SRDCA - bude pohľadnica :-) díky Naďka .-)
Thu, 22. Nov 2018 4:14
Miro
DEŇ DRUHÝ SÚŤAŽNO-OSLAVNÝ, lebo PANart a zlietajú sa UMELCI :-) Vitajte na Liptove majster Sládek a za FEM-federáciu európskych mímov Zdeněk Kuhn Utorok 20.11. 2018 4. ročník PANart a 25 ročník PAN :-) Sneženie umenia vítalo všetkých cezpoľných :-) 5 konzervatórií, VŠMU a Akadémiu umení z Banskej Bystrice. Priebežné príchody prospeli príprave a skúškam javiskovým. Pomedzi nosenie stolov, prípravy techniky - Stanko a Jožko, či sály stíhali Gabča, Monika, Žofia a dobrovoľníci ružolíci, riešiť všetko okolo. Aj meškajúci dobehli včas a o 14,o5 sa na pódium MsKS - SZUŠ vrútila pantomíma. Moderátorka Žofia ponúkala vždy nové a nové etudy porote, ktorá sa od minulého roka nezmenila. Peter Maťo Slovensko, Štefan Ferencz Slovensko/Nemecko, Tomáš Kasprzyk Slovensko. Chlapi, ktorí sú v hodnotení drsní a pravdivo úprimní, ale milujú umenie a sú pripravení pomôcť každému, kto kráča po rovnakej ceste, aj keby to trochu bolelo. ĎAKUJEME. Záverečné hodnotenie a rozbor sa potiahol skoro do 20,oo, ale odznelo všetko podstatné. Zlepšujeme sa a napredujeme. Je ešte pred nami kopa roboty, ale cesta je určite dobrá, ba lepšia. čo je úžasné pridávajú sa ďalší a ďalší blázni v umení. Výsledky priatelia máte samostatne na festival PAN, ale podstata PANart je inde. Možno práve v tej debate po všetkom. Medzitým už Miro pozdravil divákov v kine, privítal Janka Kusku, ktorý jeden z filmov priamo na PANe natočil a dotiahol do konca. Obecenstvo bolo krásne prajné. Po každom filme sa potlieskalo a na konci, aj pár viet k tématike odznelo. Deň ako víno. Keď ideš naplno, môžeš byť MIMO :-) Zajtra je to jasné. Od rána chystáme Houston a DK a všetko :-) Na obed sa zaplní javisko a nastane chvíľa na učenie. 17 dielní a 20 lektorov a okolo 300 ľudí. Srdečne vítame Warszawskie studio pantomimy a Duo mimikry z Berlína. Večer o 18,oo a 21,oo bude vianočný prídel úsmevov a pantomímy. Za aktuálne foto Ďakujeme REDPOINT - Juraj
Wed, 21. Nov 2018 0:47
Dáša
Nemám rada slovo "strašne", ale strašne mám rada SPONTÁNNOSŤ... Nepoužívam slovné spojenie "som dojatá", ale - čo narobím- BOLA SOM DOJATÁ! ...Neviem ako poďakovať úžasnémum klaunovi ...ako poďakovať za seba,môjho syna, naše pani učiteľky,...a hlavne našich "handicapovaných" kamarátov. Boli sme na vystúpení Mira Kasprzyka "Klaun a jeho sny", na tom hneď prvom v pondelok, a BOLO TO JEDINEČNÉ!!! Vzdelávacie, výchovné, vzletné, vtipné- veľmi vtipné:) a ešte aj VIKU - vrcholne interaktívne kultúrno umelecké;) Salvy smiechu provokovali smiech ďalší a ďalší... Takto si nás, ujo Miro, vyprovokoval aby sme sa cítili bez handiCapu... a že nás má niekto rád... VEĽKÁ VĎAKA! Takéto unikátne predstavenie by sme vedeli prežiť aj každý týždeň :) Bolo to všetko dokopy presne to, čo potrebujeme. Ď A K U J E M E !
Tue, 20. Nov 2018 12:20
Miro
DEŇ PRVÝ OSLAVNÝ DEŤOM VENOVANÝ a MIMshow s hosťami pobavený :-) Pondelok 19.11. 2018 25 ročník PAN :-) Ešte sa ani poriadne nezačalo a už bolo hľadisko plné priateľov s postihnutím. Snívajúcemu Klaunovi pomohli v každom sne a ešte ako parádne :-) Šikovníci sa nezaprú a radosť sa násobila delením :-) ĎAKUJEME :-) hneď na to, perfektní škôlkári nechápali, ako môže byť niekto tak neuveriteľne zlý - ako ten náš Zlý Kráľ. Aj mu pomáhali - slúžili mu, hrali v kráľovskej hudbe, či bojovali so susedným Kráľom... Nič. Nič. Nič. Kráľ bol vytrestaný na pustom ostrove a potrestaný kompletne - stal sa z neho Šašo. Deti počúvajte a buďte slušné, lebo trest nemusí byť taký mierny :-) pomedzi toto všetko, bzučí kamera dokumentárna - Ivo Brachtl a Luky Kasprzyk točia dokument a kadekoho spovedajú - spovedníci jedni :-) ĎAKUJEME :-) Večerná klasika MIMshow v oslavnom šate s medzinárodnou účasťou :-) Hrali samozrejme detváky z hľadiska, ale aj Pišta Ferencz, Tom a Eliška Kasprzyk visela umelecky na šále :-) Zábava posmiala aj zabavila... Kto chce vidieť viac ako pár foto príde osobne :-) Kukni program a dojdi - sa neondi :-) ZAJTRA PANart v starom MsKS od 14,oo a večer o 18,oo krásny film od Janka Kusku PANtastický festival a dokument o Mirovi od Vladi Hradeckej - Muž, ktorý pozná ticho... ak budú otázky potom, Miro povedal, že odpovie :-) HOUSTON a všetko ostatné sa chystá... Máme nádherné oslavné odznaky a šňúky na kľúče :-) ĎAKUJEME Alenka a Naďka :-) za foto Ďakujeme REDPOINT - Kubo a Juraj
Tue, 20. Nov 2018 1:23
Roman
Tak, nakoľko som unavený z práce lekára, rozhodol som sa, že idem načerpať pozitívnu energiu a optimizmus na festival PAN, predsa sa mi zíde nejaké to kultúrne osvieženie - všetci ste PANtastický :-)
Mon, 19. Nov 2018 16:22
Miro
ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM 25 PAN 2018 začal :-) Klaun a jeho sny :-) Zlý a potom potrestaný Kráľ :-) ĎAKUJEME DIVÁCI - Priatelia s postihnutím, či bez.Boli Ste úžasní.
Mon, 19. Nov 2018 16:08
Miro
Tak neviem neviem v pondelok začína PAN a nik mi tu nepíše... aspoň, že tie prihlášky hovoria - Sme prihlásení je nás skoro 300 :-) TAK VÁS ČAKÁME PANtastickí :-)
Sat, 17. Nov 2018 10:47
Miro
Ja dúfam asi 8x a Vy? PANtastické VIANOCE 25 krát pre mňa... podelím sa :-)
Mon, 12. Nov 2018 1:21
shaitan