PAN 2010 - XVII. ročník - výsledky

Letny Divadelny Tabor Pocuvadlo 2011

Priatelia ďakujeme!

      HODNOTENIE PAN 2010 od Mira Kasprzyka
      Výsledky PAN 2010
      VIDEO: O Mirovi Kasprzykovi
      VIDEO: Stranger
      VIDEO: Speed Slow Stack
      FOTO: Majkl
      FOTO: Mižu
      FOTO: Onďo
      FOTO: Baška
      FOTO: Klára
      FOTO: Darina

Nezabudni na:
festival PAN facebook skupina - join us

pantomima.sk


Videli ste!

Veronika Vaculíková Veronika Vaculíková sa po prvýkrát objavila na PANe 2007, na minulornom sa zúčastniť nemohla, ale veľmi ju to mrzelo, preto sa teraz všetci na ňu neskutočne tešíme. Najviac sa môžete tešiť všetci tí, ktorí sa chystáte na dieňu Pohyb a hudba. Veronika vyštudovala Pražskú HAMU s odborom nonverbálne a komediálne divadlo.

Michal Hecht Michal Hecht študoval pantomímu na kurzoch usporiadanách JAMU Brno, akrobaciu súkromne u Evy Bosákovej a bojové umenie (karate) pri TJ Prazdroj. Potom absolvoval mnoožstvo kurzov s rozličnými smermi pohybového a neverbálneho divadla v Čechách, Západnom Berlíne a Dánsku. Potom niekoľko kurzov réžie a dramaturgie. V rokoch 1985 - 86 mal angažmá v bábkovom divadle Alfa v Plzni.

Miroslav Kasprzyk Miroslav Kasprzyk vyrastal na Liptove v Liptovskom Hrádku a študoval na pedagogickej škole v Čechách. Po štúdiách sa vrátil na Slovensko a popri rôznych zamestnaniach sa od svojich dvadsiatich rokov venuje amatérskemu divadlu a pantomíme. V roku 1986 na Friedrich Schiller univesität v Jene - SRN, absolvoval umelecký spezialkurs vom pantomime - theater, pod vedením míma Haraldta Seime (učiteľa pantomímy).

Adam Halaš Adam Halaš je vysokoškolský pedagóg Pražskej HAMU. Režisér, mím, herec, pedagóg, moderátor, autor mimických publikácií a divadelný manažér v jednej osobe. Na PAN 2008 účinkoval vo večernom Gala programe po boku Mira Kasprzyka a Mirky Zezulovej. Účastnící jeho dielne na PANe sa budú venovať práci s telom v priestore ako takom.

Pavel Surovy Pavel Surový člen Štúdia Kasprzyk v Liptovskom Mikuláši. Žonglovaniu sa venuje najmä v svojom voľnom čase (nie profesionálne). Pred niekolkými rokmi viedol túto dielňu spolu s Palom Blahom. No už druhý rok si vyskúša jej vedenie od začiatku do samého konca. Preto si pribalte všetky žonglovátka, ktoré doma nájdete.

Adrian Ohradka Adrián Ohrádka scenárista, herec, komik, moderátor, klaun, maskér, rekvizitár, roztlieskavač, mím, humorista, zakladateľ a tímový manager Srandovnej Bánovskej Zostavy (SBZ), ktorá produkuje a vyrába rôzne somariny, sprostosti, gagy, skeče, blboviny, hovädiny, žarty, kultúrne vložky, paródie, šplechy, scénky a iné humorne ladené “veci”, ktoré sú zapracovávané najmä do scenárov Voľných - Apolitických ale hlavne Nezávislých kabaretných predstavení pod názvom ”VEČER INÝ AKO OSTATNÉ...”

Mirka Zezulova Mirka Zezulová "Milá a usměvavá, nezapomenutelná ze svých předchozích tanečních a hereckých rolí, trvale pozitivní element souboru." Vyštudovala scénický tanec na konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Na festivale PAN sa predstavila po prvý krát pred niekoľkými rokmi od vtedy sa snaží prísť vždy, keď to jej program dovolí.

Natalia Novotna Natália Novotná prichádza na PAN už mnohé roky s jej zverencami zo ZUŠ Žiar nad Hronom, kde vyučuje LDO (Literárno Dramatický Odbor). Tento rok sa nechala prehovoriť na vedenie dielne improvizácie. Veríme, že pre hojnú a dobrú náladu v nej sa táto bude opakovať aj po nasledujúce roky.

Oleg Dlouhy Oleg Dlouhý Absolvent divadelnej vedy na VŠMU Bratislava. Predseda poradného zboru Národného osvetového ústavu pre divadlo dospelých. Na fesivale ho poznáme ako hlavného porodcu, ktorý nás už navštevuje niekoľko rokov bez vynechania. Okrem cenných rád a postrehov k jednotlivým inscenáciám povedie toho roku aj špeciálnu dielňu s názvom "Dramaturgia v kocke" ktorá bude prístupná vedúcim súborov a mládeži.

Pokračuj na: http://www.actores.sk

Studio KASPRZYK Štúdio pantomímy KASPRZYK v Liptovskom Mikuláši pracuje pod vedením Miroslava Kasprzyka už viac ako desať rokov. V širokom zábere sa jeho zverenci venujú základným technikám pantomímy, málohovoreného divadla a improvizáciám, ktoré využívajú vo svojich etudách, či predstaveniach. Hotové divadelné a pohybové výčiny predviedli divákom Kultúrneho leta v Bratislave, rozprávkovým Bojniciam, po päť rokov návštevníkom Slovenských Gagov v Kremnici, divákom STV, či záujemcom o Dni slovenskej kultúry vo WARSZAWE a Stadtfestu vo Viedni, Folkových prázdnin v Telči, atď.. Aj tento rok bude Štúdio KASPRZYK nápomocné pri organizovaní festivalu PAN 2009 v Liptovskom Mikuláši.

meno
odkaz
Napíš číslom: tri
<< 2/152 >>
Miro
PROGRAM SA DOKONČUJE A VY sa môžete pozrieť na lektorov a dielne a PRIHLASUJTE SA MILÁŠKOVÉ a dajte vedieť VŠETKÝM PANákom NAŠIM ÚŽASNÝM :-) ĎAKUJEM ĎAKUJEME :-)
Tue, 1. Oct 2019 9:50
Miro
Zatiaľ takto :-) Festival PAN 2019 XXVI. ročník Dielne: streda 27.11. po otvorení cca do 16/17,oo hod / štvrtok 9,oo – 16/17,oo / piatok 9,oo – 12,oo hod. / LEKTORI: 1. Základy pantomímy Miroslav Kasprzyk, L. Mikuláš, SR 2. Komunikácia pohybom Veronika Vaculíková, Praha, ČR 3. Myseľ v pantomíme Adrián Kobetič absolvent PANov, SR od 14 rokov 4. Žonglovanie Pavel Surový a Nikol Surová, SR 5. Ako vytvoriť etudu Natália Novotná, Žiar n. Hronom, SR 6. Pohyb a hlas Eliška Kasprzyk, Helsinki, Fínsko 7. HRAvo na javisku Gabriela Rajniaková, L. Mikuláš, SR 8. Nový Cirkus akrobacia Helena Škovierová, Bratislava, SR 9. Pantomima kreatívne Lukáš Simon, Praha, SR 10. Herecká akce v pohybu Adam Halaš, Praha – HAMU, ČR 11. Herec (sa) musí hrať! Filip Hajduk, BB, aboslvent AU, SR 12. Improvizácia Dušan Kubáň, Poprad, SR 13. Reč tela Marica Harčaríková, absovent DAMU Praha, SR pre vedúcich súborov a učiteľov ZUŠ Prihlášky o chvíľku na stránke, alebo napíšte email Stanko Štofčík, či Miro ŠPECIÁLNA PONUKA od 16 rokov 23. -30. 11. ŠKOLA PANTOMÍMY pri festivale PAN v Lipt. Mikuláši 3 triedy - projekt Juraj Benčík 0905 779 530 1. PANTOMÍMA A VÝTVARNOSŤ prof. Milan Sládek 2. NAJMENŠIA MASKA Štefan Ferencz/SR, D 3. ŽENA V PANTOMÍME Maike Jansen, D Prihlášky a anotácie zašle Juraj Benčík Na realizáciu projektu ŠKOLA PANTOMÍMY pri festivale PAN v Liptovskom Mikuláši finančne prispel Fond na podporu umenia
Mon, 30. Sep 2019 23:29
Miro
BUDE 26 PAN 2019 HURA 27. - 30.11. ako vždy - podrobnosti priebežne :-) PANart 5 ročník nachystáme tiež 26.11. 2019 ĎAKUJEM ĎAKUJEME :-) dajte vedieť všade :-) prosím :-)
Fri, 6. Sep 2019 13:01
Miro
https://www.tan...ma-zije
Mon, 28. Jan 2019 18:40
Miro
NÁDHERNÝ ROK 2019 TÁBORNÍCI DIVADELNÍ NAJLEPŠÍ UMELECKÍ :-) Tábor Štiavnické Bane 2019 sa pomaličky chystá :-) Keď dáme dokopy komplet lektorov a všetkých dobrých ľudkov tábora, vybehneme von s prihláškami :-) Nečakáme veľké zmeny, tak bude všetko cca tak ako minulý rok, podľa možností samozrejme :-) PROSÍME VÁS A PRIPOMÍNAME 2% z DANE - teraz to už bude bez komplikácií, tak to bude hádam aj ekonomicky veselšie. Prípadne ak nám chcete pomôcť, ohláste sa prosím Natalke, či Mirovi, alebo sa dá potom aj priamo na účet OZ ATD - ĎAKUJEME, ĎAKUJEME! A pamätajte - Kto zaváha, bude v lete sedieť doma. Veľmi pozdravujeme a myslíme na Vás...
Tue, 15. Jan 2019 11:36
Miro
Krásne dni po PANe :-) Mám Vás RÁD :-) Sľúbil som 26 ročník 2019 26.11.2019 5 ročník PANart 27. - 30.11.2019 26 ročník PAN Nečakajte prosím Vás šialenosti. Urobíme si obyčajný fajný PAN. Tak ako po minulé skromné roky :-) Podstatou bude umenie a VY! ĎAKUJEM
Wed, 28. Nov 2018 17:36
Miro
ĎAKUJEM ÚPRIMNE VŠETKÝM, KTORÍ POMÁHALI... najväčšia výzva a úloha roka i dvadsaťpäťročia splnená. PAN, PANart a MY MIME sú za nami. Prežil som to, prežili sme to, lebo ĽUDIA :-) Požutí, unavení, šťastní a plní PANtastickej atmosféry a zážitkov, ktoré sú neprenosné a neprerozprávateľné... Nevysvetľujte... Žite, usmievajte sa a makajte. Sloboda a umenie sú dar, ktorý sa násobí delením :-) Pozor PAN obsahuje návod na po u žitie...psst... ĎAKUJME :-) Zápis 25.11.2018 23:57 Miro
Wed, 28. Nov 2018 17:32
Miro
24.11.2018 DEŇ POSLEDNÝ – Keď som prišiel prvý krát na PAN hovoril som si: Prečo ten festival končí v sobotu večer? Veď predsa máme ešte celú nedeľu. Teraz sedím vo vlaku a hovorím si: Chvála bohu, že tento festival končí v sobotu. Keby ma malo po PANe vypľuť do sveta rovno v pondelok a zasypať ma povinnosťami asi by som sa zbláznil. Joj krásne to bolo lásky. S panto-Mimou sme sa zhodli, že jeden z najlepších PANov. Predtým ako sme to celé ukončili predstavili sa nám so svojimi vystúpeniami ešte súbory. Miro sa nakoniec rozhodol, že aj keď je tento ročník nesúťažný tak ho vyhrá TRMA-VRMA z Popradu. A tu už aký dobrý musíte byť keď sa vám podarí vyhrať nesúťažnú prehliadku? Pantomimickú b(v)odku za festivalom nám dal Vahram, ktorý si na pomoc doniesol krásnu kolegyňu, s ktorou nás všetkých nielen rozosmiali, ale aj roztancovali. A tak sme zrazu všetci sedeli na javisku kričali a tlieskali a Miro sľúbil, že bude aj PAN 2019. Máte aj vy takú vec, že keď cítite cibuľu máte zrazu chuť na pantomímu? Ja to mám od môjho prvého PANu. Záverečnú recepciu sme odpálili ohňostrojom a vrhli sme sa na chlieb s masťou a cibuľou. Toto je podľa mňa vec, ktorá tiež PANákov veľmi zbližuje. Že skrátka v jeden moment festivalu všetci smrdíme rovnako. Keď som okolo obeda v kultúrnom dome zbadal prvého človeka s ruksakom prišlo mi odrazu clivo. A ako sa tak tie ruksaky a kufre množili tak si ta potvora clivotná vo mne rástla. Tak objatia. Rýchlo objatia, veľa objatí... chyť ma, drž ma, nepúšťaj. Veď sa nemusíme lúčiť na dlho. Keď ti budem chýbať tak napíš, zavolaj, zastav sa. Veď nie som ďaleko. Malé je to naše slovensko. Za pol dňa ho celé vlakom prejdeš. Priatelia ešte raz vám ďakujem. Všetkým a za všetko. Že ste, že robíte čo robíte a že sa môžeme poznať. Že po PANe nikto nemôže povedať, že nevie kde má srdce. Zápis 25.11.2018 12:11 Gabo
Wed, 28. Nov 2018 17:31
shaitan